Золоті перстені

Прийнято називати відразу два джерела походження слова «кільце» - старослов'янська ( «коло» - «колесо») і французька (collier - «нашийник», «намисто»).

Цей вид прикрас є одним з найстародавніших: в епоху палеоліту наші пращури вже носили кільця з кістки, в бронзовому столітті - з металу. Стародавні кільця були свити з дроту і прикрашали собою не тільки пальці рук, а й ноги, прив'язувалися до зап'ястя, шиї, одязі. Втім, на зорі свого існування кільце служило прикрасою чи не в останню чергу.

Кільцю - колу без початку і кінця - приписувалися містичні властивості, вони вважалися оберегами від злих сил. У стародавньому світі ці прикраси були дуже популярні і відображали суспільний статус. Чоловічі кільця і ​​дорогі персні красувалися на руках фараонів, давньогрецької знаті; в Римській республіці золоті кільця мали право носити тільки сенатори і вершники; пізніше ці ювелірні вироби були фаворитами монархів.

Могли кільця виконувати і суто практичні функції. Так, для потреб своєї професії пристосовували ці вироби лучники, шевці, воїни. Дуже часто кільця виконували роль підпису та печатки, таврування речей. Широко використовувалися золоті каблучки, і інші в якості розпізнавального знака, символу приналежності до якогось співтовариства. Масони, єзуїти, тамплієри, члени таємних політичних товариств мали свої кільця - «пропуски». Сьогодні подібну «розпізнавальну» традицію підтримують «фірмові» атрибути клубів і навчальних закладів - кільця і ​​персні з золота та інших дорогоцінних металів. Окремої згадки заслуговують кільця з отрутою, кільця-знаряддя вбивства, на рахунку яких не одне людське життя.

Поступово утилітарність кілець відійшла на задній план, і сьогодні їх головна роль - прикрашати своїх власників, будучи повноправним учасником створення їх індивідуального образу.